Hakkımızda
Fitbakim

Fitbakim.com beden ve ruh sağlığınızı kontrol altında tutmanız için sizlere bir yol haritası olmak ümidiyle kuruldu. Dünyada küresel çapta gelişmeler yaşandıkça teknoloji ilerledikçe hayatlarımız olumlu olumsuz pek çok yönüyle etkilendi. Özellikle pandemi dönemi başladığından beri hem beden hem ruh sağlıklarımız olumsuz yönde çok şeyler yaşadı.

 

Evlerimizde hareketsiz ve kapalı kalmak kontrolsüzce kilo almamıza sebep olurken birçoğumuzda depresif ruh halinin yoğun olarak yaşanmasına sebebiyet verdi. Biz bu siteyi kurarken sizlerin sağlıklı bir yaşam sürmesi için gerekli bilgileri vermeyi, adeta bir yaşam koçu gibi rehberlik etmeyi amaçladık. Diyetten sağlığa, spordan vitamin kullanımına, yaşamdan hastalıklara birçok konuda aradığınız bilgileri Fitbakım.com ‘da bulabilirsiniz.

Sağlıklı ve Uzun Bir Yaşam Sürmenin Sırları

Dengeli ve düzenli beslenme

 

Sağlık aslında bir yaşam biçimidir. Hepimizin dikkat etmesi gereken başlıca konulardan bir tanesidir. Sağlıklı bir yaşamın ilk adımı ilkokulda öğrendiğimiz tabirle dengeli ve düzenli beslenmekten geçer. Nedir dengeli ve düzenli beslenmek? Her zaman diyet yaparak yaşamak mıdır? Elbette ki hayır.

 

Dengeli ve düzenli beslenmek, günlük olarak ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi bize kazandıran, mineral ve vitamin bakımından yüksek değerler içeren, protein yağ ve karbonhidrat oranlarının doğru şekilde ayarlandığı bir beslenme programıdır. Her birimiz günlük hayatlarımızda dengeli ve düzenli beslenerek sağlığımızı korumalıyız dedik.

 

Bunun yanı sıra diyet yapmaya karar vereceksek veya diyet yapmamız gereken bir durumla karşılaşırsak da web sitemiz bu konuda size yardımcı olacaktır. Sadece kilo vermek isteyenler mi diyet yapar? Hayır. Örneğin diyabet hastası olursanız da diyet yapmak durumunda kalabilirsiniz. Yiyeceğiniz gıdalar diyabetinizle uygun ve ölçülü olacaktır. Bunun için size uygun bir diyet listesi oluşturulması gereklidir.

 

Spor

 

Spor yapmak özellikle masa başı çalışan hareketsiz insanlar için çok önemlidir. Çünkü koca bir gün boyunca sandalyeden kalkmadan çalışıp gerekli enerjiyi yakamazlar.

 

Hamileler için de düzenli spor yapmak anne adayı ve bebek sağlığı için çok önemlidir. Düzenli yürüyüşler yaparak veya hamileler için hazırlanan yoga ve egzersiz programlarını uygulayarak süreci çok başarılı bir şekilde atlatabilirler.

 

Fitbakim.com’ un, sizler için oluşturduğu spor içeriklerinden kendinize uygun olanı seçerek yararlanabilirsiniz. Sağlıklı bir hayat için yol haritası demiştik. Beslenmeden sonra gelen en önemli ikinci adım yani spor için de sitemizde uygun hizmetleri sizlere sunuyoruz.

Hastalıklardan Nasıl Korunuruz?

Toplumda sıkça karşılaşılan hastalıkları tespit ediyor ve bu hastalığa sebep olan hususları sizler için araştırıyoruz. Tedavi imkanları var mıdır, varsa nelerdir, hastalıklardan korunmanın yolları var mı, varsa hangi tedbirleri almalıyız? gibi soruların cevaplarını sizler için yazılarımızda derliyoruz. Bu yaygın hastalıklar hakkında en çok merak edilenleri yazıların altında sıkça sorulan sorular köşemizde yanıtlıyoruz.

Vizyon ve Misyonumuz

Dünya Sağlık Örgütü sağlık tanımını ‘’ Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence ruhça ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir. ‘’ olarak verir. Biz de Fitbakim.com olarak sizlere sağlıklı bir yaşam rehberi sunarak Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği kriterleri baz alarak içerikler oluşturuyoruz.

Dünya Sağlık Örgütü

Dünya Sağlık Örgütü Birleşmiş Milletlere bağlı çalışır. Toplum sağlığı ile alakalı çalışmalar yürütür. Örgütün temel amacı ‘’ tüm insanların mümkün olan en yüksek sağlık düzeylerine ulaşmaları ‘’ olarak belirlenmiştir. Çalışmaları uluslararası alanda geçerlilik gösterir.

 

Biz de evrensel sağlık kuralları ve iyi olma hali ile ilgili yazılarımızı yazarken Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen tavsiyelere ve koyulan kurallara uygun olarak yazıyoruz. Unutmayalım birimizin sağlığı hepimizin sağlığı demektir.